PSA Finans hangi finansman çözümlerini sunmaktadır?

Sıfır kilometre ya da ikinci el araç sahibi olmak isteyen müşterilerimize yönelik kredi çözümümüz, ticari amaçlı araç kiralama yapmak isteyen müşterilerimize yönelik ise operasyonel kiralama çözümümüz bulunmaktadır. Kredinizi ya da aracınızı koruma altına almak adına sigorta ve kasko gibi birçok destekleyici çözümlerimiz de mevcuttur.

Kimler kredi kullanabilir?

Kredi kullanmak için en az 18 yaşında olmak gerekmektedir. Ev hanımı ve öğrenci başvurularında düzenli gelir sahibi bir kefil ile değerlendirme yapılır.

Kredi başvurumu nasıl yapacağım?

Aracınızı almak için gittiğiniz yetkili satıcıda, satış danışmanınızın da desteği ile kredi başvurunuzu yapabilir ve kredinizin onaylanması durumunda kredi kullanımını bayide tamamlayıp, aynı gün içerisinde aracınızı alarak yetkili satıcıdan ayrılabilirsiniz.

Dilerseniz online başvuru portalımız Web Kredi üzerinden yetkili satıcıya gitmeden önce de başvurunuzu yapıp ön onayınızı alabilirsiniz.

Online kredi başvuru yapmak için tıklayınız.

Kredimi hangi vade aralığında kullanabilirim?

Bireysel müşterilerimiz; Araç bedeli 400.000 TL ve altında olan araçlar için araç bedelinin azami %70’ine kadar ve azami 48 ay vade ile, araç bedeli 400.001 TL - 800.000 TL arasındaki araçlar için araç bedelinin azami %50’sine kadar ve azami 36 ay vade ile, araç bedeli 800.001 TL – 1.200.000 TL arasındaki araçlar için araç bedelinin azami %30’una kadar ve azami 24 ay ile, araç bedeli 1.200.001 TL ile 2.000.000 TL olan araçlar için araç bedelinin azami %20’sine kadar ve azami 12 ay vade ile kredi kullanılabilir. Araç bedeli 2.000.000 TL’nin üzerinde olan araçlar için kredi kullandırılamamaktadır.

Neden Peugeot, Citroën, DS Automobiles ya da Opel alımımda PSA Finans çözümlerini tercih etmeliyim?

PSA Finans sunduğu kampanyalı kredi çözümleri ile Peugeot, Citroën, DS Automobiles ya da Opel alımınızda size en avantajlı olacak şekilde finansal destek verir. Yetkili satıcıda başvuru ve kullandırım, hızlı onay gibi özellikleri ile de size zaman kazandırır.

Araç tutarının tamamını kredilendirebilir miyim?

Maksimum kredi tutarı ve kredi vadesi kanunen belirtilen sınırlara tabidir. Bireysel müşterilerimiz araç bedeli 400.000 TL ve altında olan araçlar için araç bedelinin azami %70’ine kadar ve azami 48 ay vade ile, araç bedeli 400.001 TL - 800.000 TL arasındaki araçlar için araç bedelinin azami %50’sine kadar ve azami 36 ay vade ile, araç bedeli 800.001 TL – 1.200.000 TL arasındaki araçlar için araç bedelinin azami %30’una kadar ve azami 24 ay ile, araç bedeli 1.200.001 TL ile 2.000.000 TL olan araçlar için araç bedelinin azami %20’sine kadar ve azami 12 ay vade ile kredi kullanılabilir. Araç bedeli 2.000.000 TL’nin üzerinde olan araçlar için kredi kullandırılamamaktadır.

Tüzel müşterilerimiz ise araç fatura bedelinin tamamı için kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Peugeot, Citroën, DS Automobiles ya da Opel yetkili satıcılarında bulunan 2.el araçlar için PSA Finans’tan faydalanabiliyor muyuz?

Evet, ilgili markalarımızın yetkili satıcılarında yer alan ikinci el araçlar için PSA Finans kredi çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

Kredi başvurumun onaylanması için ne kadarlık bir süre gerekir?

Kredi başvurusu için müşteri özelinde talep edilen tüm belgelerin eksiksiz olarak ulaşması halinde kredi başvuruları aynı gün içerisinde değerlendirilmektedir.

PSA Finans üzerinden ikinci bir kredi kullandırımı yapmam mümkün müdür?

Değerlendirme kriterlerine uyan müşterilerimiz ikinci bir kredi için başvuru ve kullandırım sürecine dahil olabilir.

Bütçeme uygun kişiselleştirilmiş ödeme planı alternatifleri mevcut mudur ?

Kredilendirme kriterlerine uyan tüm müşterilerimiz esnek ödemeli, balon ödemeli vb. kredi çözümlerinden faydalanabilir..

Kullandığınız kredinin tutarı hangi hesaba ve kim tarafından gönderilecek?

Kredi ile ilgili tüm işlemlerinizin tamamlanmasından sonra kredi tutarı sizin adınıza yetkili satıcıya PSA Finans’ın finansal çözüm ortakları (TEB Finansman A.Ş., T. Garanti Bankası A.Ş. , Türk Ekonomi Bankası A.Ş. veya Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.) tarafından aktarılacaktır.

PSA Finans’tan kullanacağınız krediye erken kapama yapılması mümkün müdür?

Kredi borcunuzun tamamını istediğiniz zaman, vadesinden önce kapatabilirsiniz. PSA Finans’ın finansal çözümleri TEB Finansman A.Ş ,T. Garanti Bankası A.Ş. , Türk Ekonomi Bankası A.Ş. veya Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.. tarafından sunulmaktadır, erken kapama işlemleri için ilgili işortağımız ile görüşebilirsiniz.


" Kredi hizmeti tüm Peugeot, Citroën, DS Automobiles ve Opel Yetkili Satıcılarında verilmektedir. PSA FİNANS platformu ve/veya BPF Pazarlama ve Acentelik Hizmetleri A.Ş. kredi sağlayıcı bir kuruluş veya bir sigorta şirketi, bir sigorta aracısı (sigorta acentesi veya brokeri) ya da bir sigortacılık destek hizmet sağlayıcısı değildir. PSA FİNANS platformunda gerçek kişiler için teklif ve seçeneklerine erişim sağlanan finansal çözümler anlaşmalı finans kuruluşu olan T. Garanti Bankası A.Ş. , Türk Ekonomi Bankası A.Ş. ve Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. tarafından; tüzel kişiler için TEB Finansman A.Ş., T. Garanti Bankası A.Ş., Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. ve Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O. tarafından, PSA Kasko ürünü anlaşmalı kuruluşlar olan Aksigorta A.Ş., Eureko Sigorta A.Ş, Axa Sigorta A.Ş, Allianz Sigorta A.Ş ve HDI Sigorta A.Ş tarafından; Kredi Koruma Hayat Sigortası ürünü anlaşmalı kuruluş olan BNP Paribas Cardif Hayat Sigorta A.Ş. tarafından, Kredi Ödeme Güvencesi ve Kredi Hayat Sigortası ürünleri anlaşmalı kuruluş olan Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş tarafından, Kredi Ödeme Güvencesi Sigortası ve Kapsamlı Kredili Hayat Grup Hayat Sigortası ürünleri anlaşmalı kuruluş olan Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş tarafından, Araç Değer Koruma Sigortası ürünü anlaşmalı kuruluş olan BNP Paribas Cardif Sigorta A.Ş. ve Eureko Sigorta A.Ş tarafından; PSA Araç Kiralama ürünü ise anlaşmalı kuruluşlar olan LeasePlan Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.ve ALD Automotive Turizm Ticaret A.Ş. tarafından sağlanmaktadır."