PSA Finans hangi finansman çözümlerini sunmaktadır?

Sıfır kilometre ya da ikinci el araç sahibi olmak isteyen müşterilerimize yönelik kredi çözümümüz, ticari amaçlı araç kiralama yapmak isteyen müşterilerimize yönelik ise operasyonel kiralama çözümümüz bulunmaktadır. Kredinizi ya da aracınızı koruma altına almak adına sigorta ve kasko gibi birçok destekleyici çözümlerimiz de mevcuttur.

Kimler kredi kullanabilir?

Kredi kullanmak için en az 18 yaşında olmak gerekmektedir. Ev hanımı ve öğrenci başvurularında düzenli gelir sahibi bir kefil ile değerlendirme yapılır.

Kredi başvurumu nasıl yapacağım?

Aracınızı almak için gittiğiniz yetkili satıcıda, satış danışmanınızın da desteği ile online başvuru sistemi* üzerinden hem başvurunuzu yapabilir hem de onay almanız halinde kullandırımı bayide tamamlayıp, aynı gün içerisinde aracınızı alarak yetkili satıcıdan ayrılabilirsiniz. Dilerseniz online başvuru portalımız Web Kredi üzerinden yetkili satıcıya gitmeden önce de başvurunuzu yapıp ön onayınızı alabilirsiniz.

Online kredi başvuru yapmak için tıklayınız.

Kredimi hangi vade aralığında kullanabilirim?

Bireysel müşterilerimiz; araç bedeli 120.000 TL ve altında olan araçlar için maksimum 60 aya, 120.000 TL üzerinde olan araçlar için ise maksimum 48 aya varan vadelerle kredi kullanabilecektir.

Neden Peugeot, Citroën, DS Automobiles ya da Opel alımımda PSA Finans çözümlerini tercih etmeliyim?

PSA Finans sunduğu kampanyalı kredi çözümleri ile Peugeot, Citroën ya da DS alımınızda size en avantajlı olacak şekilde finansal destek verir. Yetkili satıcıda başvuru ve kullandırım, hızlı onay gibi özellikleri ile de size zaman kazandırır.

Araç tutarının tamamını kredilendirebilir miyim?

Bireysel müşterilerimiz araç tutarının 120.000 TL’ye kadar olan kadarının %70'ini, 120.000 TL’nin üstünde kalan kısmının ise %50’sini kredi olarak kullanabilecektir.

Tüzel müşterilerimiz ise araç fatura bedelinin tamamı için kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Peugeot, Citroën, DS Automobiles ya da Opel yetkili satıcılarında bulunan 2.el araçlar için PSA Finans’tan faydalanabiliyor muyuz?

Evet, ilgili markalarımızın yetkili satıcılarında yer alan ikinci el araçlar için PSA Finans kredi çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

Kredi başvurum için hangi belgeleri teslim etmem gerekecek?

GERÇEK KİŞİLER:

Nüfus Cüzdanı fotokopisi

İkametgah, elektrik, telefon, su, doğalgaz faturası, herhangi bir kamu kurumu tarafından verilen belge, noter satış sözleşmesi, ÖTV ödeme makbuzu veya araç tesciline ilişkin geçici belge. Evrak içerisinde geçerlilik süresi belirtilmeyen evraklar için belge tarihinden itibaren son 3 ay, Evrak içerisinde geçerlilik süresini belirten evraklar için (İkametgah gibi ) geçerlilik süresi içerisinde işlem yapılması gerekmektedir.)

TÜZEL KİŞİLER:

%10 ve üzeri pay sahibi olan gerçek kişi ortakların nüfus cüzdan fotokopileri, tüzel kişi ortakların ise ticaret sicil gazetesi fotokopileri

Vergi Levhası fotokopisi

Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

Noter tasdikli imza sirküleri

Son 2 yıla ait karşılaştırmalı bilanço ve gelir tablosu (Kredi tutarı 50,000TL üzerinde ise gereklidir.)

Son dönem mizanı

YABANCI UYRUKLU KİŞİLER:

Pasaport

İkamet tezkeresi

Çalışma izni

Kredi başvurumun onaylanması için ne kadarlık bir süre gerekir?

Kredi başvurusu için müşteri özelinde talep edilen tüm belgelerin eksiksiz olarak ulaşması halinde kredi başvuruları aynı gün içerisinde değerlendirilmektedir.

PSA Finans üzerinden ikinci bir kredi kullandırımı yapmam mümkün müdür?

Değerlendirme kriterlerine uyan müşterilerimiz ikinci bir kredi için başvuru ve kullandırım sürecine dahil olabilir.

Bütçeme uygun kişiselleştirilmiş ödeme planı alternatifleri mevcut mudur ?

Kredilendirme kriterlerine uyan tüm müşterilerimiz esnek ödemeli, balon ödemeli vb. kredi çözümlerinden faydalanabilir..

Kullandığınız kredinin tutarı hangi hesaba ve kim tarafından gönderilecek?

Kredi ile ilgili tüm işlemlerinizin tamamlanmasından sonra kredi tutarı sizin adınıza yetkili satıcıya PSA Finans’ın finansal çözüm ortağı TEB Finansman A.Ş. tarafından aktarılacaktır.

Kredinizin taksit ödemelerini ve kalan taksit sayısını nasıl kontrol edebilirsiniz?

Online portal “Homebanking” sayesinde, ödeme yaptığınız taksit sayısını, kalan taksitlerinizin adedini, tutarını vb. diğer bilgileri dilediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Homebanking’e yönlendirilmek için tıklayınız. Ayrıca 08:30 – 17:30 saatleri arasında Müşteri Hizmlerimizi arayabilirsiniz.

PSA Finans’tan kullanacağınız krediye erken kapama yapılması mümkün müdür?

Kredi borcunuzun tamamını istediğiniz zaman, vadesinden önce kapatabilirsiniz. PSA Finans’ın finansal çözümleri TEB Finansman A.Ş. tarafından sunulmaktadır, erken kapama işlemi ile ilgili TEB Finansman A.Ş . ile görüşebilirsiniz.


" Kredi hizmeti tüm Peugeot, Citroën, DS Automobiles ve Opel Yetkili Satıcılarında verilmektedir. PSA FİNANS platformu ve/veya BPF Pazarlama ve Acentelik Hizmetleri A.Ş. kredi sağlayıcı bir kuruluş veya bir sigorta şirketi, bir sigorta aracısı (sigorta acentesi veya brokeri) ya da bir sigortacılık destek hizmet sağlayıcısı değildir. PSA FİNANS platformunda teklif ve seçeneklerine erişim sağlanan finansal çözümler anlaşmalı finans kuruluşu olan TEB Finansman A.Ş. tarafından; Marka Kasko ürünü anlaşmalı kuruluşlar olan Aksigorta A.Ş. ile Groupama Sigorta A.Ş. tarafından; Kredi Koruma Hayat Sigortası ürünü anlaşmalı kuruluş olan BNP Paribas Cardif Hayat Sigorta A.Ş. tarafından, Araç Değer Koruma Sigortası ürünü anlaşmalı kuruluş olan BNP Paribas Cardif Sigorta A.Ş. tarafından; PAK Araç Kiralama ve CBK Araç Kiralama ürünü ise anlaşmalı kuruluşlar olan LeasePlan Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.ve ALD Automotive Turizm Ticaret A.Ş. tarafından sağlanmaktadır."