PSA Finans portföyünde hangi ürünler bulunmaktadır?

Sıfır kilometre ya da ikinci el araç sahibi olmak isteyen müşterilerimize yönelik kredi ürünümüz, ticari amaçlı araç kiralama yapmak isteyen müşterilerimize yönelik ise operasyonel kiralama ürünümüz bulunmaktadır. Kredinizi ya da aracınızı koruma altına almak adına sigorta ve kasko gibi birçok destekleyici ürünümüz de mevcuttur.

Kimler kredi kullanabilir?

Kredi kullanmak için en az 18 yaşında olmak gerekmektedir. Ev hanımı ve öğrenci başvurularında düzenli gelir sahibi bir kefil ile değerlendirme yapılır.

Kredi başvurumu nasıl yapacağım?

Aracınızı almak için gittiğiniz bayide, bayi çalışanların da desteği ile online başvuru sistemi* üzerinden hem başvurunuzu yapabilir hem de onay almanız halinde kullandırımı bayide tamamlayıp, aynı gün içerisinde aracınızı alarak bayiden ayrılabilirsiniz. Dilerseniz online başvuru portalımız WebCredit üzerinden bayinize gitmeden önce de başvurunuzu yapıp ön onayınızı alabilirsiniz.

Online kredi başvuru yapmak için tıklayınız.

Kredimi hangi vade aralığında kullanabilirim?

Bireysel müşterilerimiz 48 aya varan, tüzel müşterilerimiz ise 60 aya varan vadelerle kredi kullanabilecektir.

Neden Peugeot, Citroën ya da DS alımımda PSA Finans’I tercih etmeliyim?

PSA Finans dönemsel olarak düzenlediği kampanyalarla hayalinizdeki Peugeot, Citroën ya da DS alımınızda size en avantajlı olacak şekilde finansal destek verir. Bayide başvuru ve kullandırım, hızlı onay gibi özellikleri ile de size zaman kazandırır.

Araç tutarının tamamını kredilendirebilir miyim?

Bireysel müşterilerimiz araç tutarının 120.000 TL’ye kadar olan kadarının %70'ini, 120.000 TL’nin üstünde kalan kısmının ise %50’sini kredi olarak kullanabilecektir.

Tüzel müşterilerimiz ise araç fatura bedelinin tamamı için kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Peugeot, Citroën ya DS yetkili satıcılarında bulunan ikinci el araçlar için PSA Finans kredisi kullanabilir miyim?

Evet, ilgili markalarımızın yetkili satıcılarında yer alan ikinci el araçlar için kredinizi PSA Finans’tan kullanabilirsiniz.

Kredi başvurum için hangi belgeleri teslim etmem gerekecek?

GERÇEK KİŞİLER:

Nüfus Cüzdanı fotokopisi

İkametgah, elektrik, telefon, su, doğalgaz faturası, herhangi bir kamu kurumu tarafından verilen belge, noter satış sözleşmesi, ÖTV ödeme makbuzu veya araç tesciline ilişkin geçici belge. Evrak içerisinde geçerlilik süresi belirtilmeyen evraklar için belge tarihinden itibaren son 3 ay, Evrak içerisinde geçerlilik süresini belirten evraklar için (İkametgah gibi ) geçerlilik süresi içerisinde işlem yapılması gerekmektedir.)

TÜZEL KİŞİLER:

%10 ve üzeri pay sahibi olan gerçek kişi ortakların nüfus cüzdan fotokopileri, tüzel kişi ortakların ise ticaret sicil gazetesi fotokopileri

Vergi Levhası fotokopisi

Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

Noter tasdikli imza sirküleri

Son 2 yıla ait karşılaştırmalı bilanço ve gelir tablosu (Kredi tutarı 50,000TL üzerinde ise gereklidir.)

Son dönem mizanı

YABANCI UYRUKLU KİŞİLER:

Pasaport

İkamet tezkeresi

Çalışma izni

Kredi başvurumun onaylanması için ne kadarlık bir süre gerekir?

Kredi başvurusu için müşteri özelinde talep edilen tüm belgelerin eksiksiz olarak ulaşması halinde kredi başvuruları aynı gün içerisinde değerlendirilmektedir.

PSA Finans üzerinden ikinci bir kredi kullandırımı yapmam mümkün müdür?

Değerlendirme kriterlerine uyan müşterilerimiz ikinci bir kredi için başvuru ve kullandırım sürecine dahil olabilir.

Bütçeme uygun kişiselleştirilmiş ödeme planı alternatifleri mevcut mudur ?

Kredilendirme kriterlerine uyan tüm müşterilerimiz esnek ödemeli, balon ödemeli vb. kredi alternatiflerinden faydalanabilir..

Kullandığınız kredinin tutarı hangi hesaba ve kim tarafından gönderilecek?

Kredi ile ilgili tüm işlemlerinizin tamamlanmasından sonra kredi tutarı sizin adınıza yetkili satıcıya PSA Finans* tarafından aktarılacaktır.

Kredinizin taksit ödemelerini ve kalan taksit sayısını nasıl kontrol edebilirsiniz?

(0216) 645 54 54 numarası üzerinden TEB Cetelem Müşteri Hizmetleri ile hafta içi her gün 08:30 – 17:30 saatleri arasında görüşerek veya online portalımız “Homebanking” sayesinde, ödeme yaptığınız taksit sayısını, kalan taksitlerinizin adedini, tutarını vb. diğer bilgileri dilediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Homebanking’e yönlendirilmek için tıklayınız.

PSA Finans’tan kullanacağınız krediye erken kapama yapılması mümkün müdür?

Kredi borcunuzun tamamını istediğiniz zaman, vadesinden önce kapatabilirsiniz. PSA Finans’ın finansal çözümleri TEB Finansman A.Ş. tarafından sunulmaktadır, erken kapama işlemi ile ilgili TEB Finansman A.Ş . ile görüşmenizi rica ederiz.


*PSA Finans’ın finansal çözümleri TEB Finansman A.Ş. tarafından sunulmaktadır.